*/ ?>
KOLEJOWY.
  • Polish (Poland)
  • English (United Kingdom)

Łódź miasto idealne

Theatre Games


Specjalna Strefa Sztuki

EC1 Fundacja ŁódzkaMisja Ewaluacyjna BIE wizytowała Polskę i Łódź


Wizyta przedstawicieli Międzynarodowego Biura Wystaw (BIE) była elementem procedury wyłaniania organizatora EXPO 2022. Delegaci od 3 kwietnia do 7 kwietnia gościli w Warszawie i Łodzi, gdzie sprawdzali poziom przygotowania do organizacji wystawy światowej.

 
Łódź powalczy o EXPO z Rio de Janeiro, Minesottą i Buenos Aires

Niestety, droga Łodzi do organizacji EXPO 2022 właśnie znacznie się skomplikowała. Chociaż do ostatniej chwili mieliśmy na to nadzieje, nasze miasto nie będzie jedynym kandydatem do organizacji tematycznej wystawy światowej. 15 grudnia o godz. 18 upłynął termin, w którym do Biura Wystaw Światowych (BIE) w Paryżu mogły wpłynąć zgłoszenia od ewentualnych kontrkandydatów. Właśnie w ostatnich godzinach swoje kandydatury zgłosiły się aż trzy miasta .


 
Dworzec Łódź Fabryczna otwarty!

Ziściło się to, na co od lat czekaliśmy i co kilkakrotnie się od nas oddalało. Dziś wreszcie marzenia się spełniły. Tysiące łodzian przyszły obejrzeć inwestycję wartą 1,7 mld złotych i poczuć jak Nowe Centrum Łodzi zaczyna stawać się prawdziwym sercem miasta.

 

 
EXPO 2022: Łódź oficjalnie zaprezentowała swoją kandydaturę przed BIE

23 listopada to kolejny historyczny dzień dla procesu odbudowy Łodzi. Właśnie wtedy delegacja polskiego rządu wraz z wiceprezydentem Łodzi oficjalnie zaprezentowała łódzką kandydaturę do organizacji wystawy International EXPO 2022 przed zgromadzeniem generalnym Międzynarodowego Biura Wystaw (BIE) w Paryżu.


 
Przetarg na tunel ogłoszony!

To kolejny milowy kamień procesu rozwoju Nowego Centrum Łodzi i całego miasta. PKP PLK właśnie ogłosiły przetarg na budowę tunelu średnicowego pod Łodzią.

 


Newsletters
Regulamin


EC1 DZIENNIK KOLEJOWY

KWIECIEŃ-MAJ 2010
NUMER 211LISTOPAD-GRUDZIEŃ 2009
NUMER 291

Nowe Centrum Łodzi i Rynek Kobro

Łódź nigdy jeszcze nie stała przed taką szansą jak dzisiaj, by od nowa napisać swoją historię. W XIX wieku kołem zamachowym dla rozwoju miasta był rozkwitający przemysł włókienniczy, teraz pomysł Nowego Centrum Łodzi i Rynku Kobro opiera się na budowaniu miasta napędzanego energią kultury.