*/ ?>
KOLEJOWY.
  • Polish (Poland)
  • English (United Kingdom)

Łódź miasto idealne

Theatre Games


Specjalna Strefa Sztuki

EC1 Fundacja Łódzka

Międzynarodowy Festiwal Łódź Design 2009

W sobotę, 17 października o godzinie 11.00 w ramach Międzynarodowego Festiwalu Łódź Design 2009 na terenie Łódź Art Center (ul. Tymienieckiego 3) odbyła się prezentacja Nowego Centrum Łodzi (NCŁ). Wykład pod nazwą „Wszystkie drogi prowadzą do Łodzi – prezentacja nowego centrum”, poprowadził w imieniu EC1 Fundacji Łódzkiej, Andrzej Falicz, kierownik projektu Specjalnej Strefy Sztuki.

Wykład miał na celu przybliżenie szczegółów programu tego ogromnego przedsięwzięcia, realizowanego przez Instytucję Kultury „EC1 Łódź - Miasto Kultury” we współpracy z PKP S.A. i PKP PLK S.A.

Projekt Nowego Centrum Łodzi zakłada utworzenie w atrakcyjnym lokalizacyjnie miejscu, w otoczeniu Dworca Łódź Fabryczna, na obszarze prawie 90 ha, nowego, funkcjonalnego centrum miasta z wieloma tętniącymi życiem przestrzeniami publicznymi oraz bogatą ofertą kulturalną obiektów, które miałyby powstać przy znacznym zaangażowaniu kapitału prywatnego.

 

Podziel się
 

Newsletters
Regulamin


EC1 DZIENNIK KOLEJOWY

KWIECIEŃ-MAJ 2010
NUMER 211LISTOPAD-GRUDZIEŃ 2009
NUMER 291

Nowe Centrum Łodzi i Rynek Kobro

Łódź nigdy jeszcze nie stała przed taką szansą jak dzisiaj, by od nowa napisać swoją historię. W XIX wieku kołem zamachowym dla rozwoju miasta był rozkwitający przemysł włókienniczy, teraz pomysł Nowego Centrum Łodzi i Rynku Kobro opiera się na budowaniu miasta napędzanego energią kultury.