*/ ?>
KOLEJOWY.
  • Polish (Poland)
  • English (United Kingdom)

Łódź miasto idealne

Theatre Games


Specjalna Strefa Sztuki

EC1 Fundacja Łódzka

Kolejny biurowiec rośnie w NCŁ


Nowe Centrum Łodzi powoli zaczyna zapełniać się inwestycjami prywatnymi. Firma Ghelamco to kolejny inwestor, który zdecydował się na wzniesienie biurowca w sąsiedztwie powstającego dworca Łódź Fabryczna. Prace trwają od grudnia, a na budowie właśnie stanął żuraw budowlany.

Biurowiec stanie przy ulicy Kilińskiego 74, w sąsiedztwie zrewitalizowanej elektrociepłowni EC1. Powstaje jako centralna łódzka siedziba dla mBanku i będzie nosić nazwę „Przystanek mBank”. Instytucja będzie jedynym najemcą biurowca. Po ukończeniu budowy, planowanym na czerwiec 2017 roku, zatrudnionych w tym miejscu będzie około 2000 osób. Umowa najmu została zawarta na okres 12 lat.

Budynek będzie miał 6 kondygnacji naziemnych i 25 metrów wysokości. Koszt jego wzniesienia to ponad 100 milionów zł. Wykonawcą inwestycji jest łódzka firma Budomal. Ma być to najnowocześniejszy biurowiec w Łodzi o łącznej powierzchni biurowej w wysokości ok. 24 tys. m2 nowoczesnej biurowej. W budynek wkomponowane zostaną także dwa zabytkowe obiekty, znajdujące się na działce. Pod budynkiem przewidziano podziemny parking na ok. 180 miejsc postojowych. Na udogodnienia mogą także liczyć rowerzyści, dla których przygotowane będzie 140 miejsc postojowych oraz pełne zaplecze z szatniami i prysznicem.

„Przystanek mBank” to trzecia inwestycja biurowa w bezpośrednim otoczeniu dworca Łódź Fabryczna. Poza Ghelamco, dwa projekty prowadzi w tym miejscu firma Skanska. Pierwszy to Nowa Fabryczna, powstający biurowiec zlokalizowany po północnej stronie dworca, pomiędzy ulicami Składową i Nowowęglową, przylegający także do ulicy Knychalskiego. Trwają prace przy podziemnych kondygnacjach budynku. Drugim projektem Skanski będzie Brama Miasta, której budowa jeszcze się nie zaczęła, ale ma zakończyć się do 2020 roku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podziel się
 

Newsletters
Regulamin


EC1 DZIENNIK KOLEJOWY

KWIECIEŃ-MAJ 2010
NUMER 211LISTOPAD-GRUDZIEŃ 2009
NUMER 291

Nowe Centrum Łodzi i Rynek Kobro

Łódź nigdy jeszcze nie stała przed taką szansą jak dzisiaj, by od nowa napisać swoją historię. W XIX wieku kołem zamachowym dla rozwoju miasta był rozkwitający przemysł włókienniczy, teraz pomysł Nowego Centrum Łodzi i Rynku Kobro opiera się na budowaniu miasta napędzanego energią kultury.