*/ ?>
KOLEJOWY.
  • Polish (Poland)
  • English (United Kingdom)


15 października z peronów dworca Łódź Fabryczna odjechał ostatni pociąg, a dzień później sam dworzec został zamknięty i stał się oficjalnie placem budowy. W ten sposób rozpoczęła się operacja na otwartym mieście.

W 2010 roku zaprosiliśmy do udziału w konkursie „Fotografujemy dworzec Fabryczny”. Była to z jednej strony okazja do wygrania atrakcyjnych nagród, a z drugiej - akcja zapisywania w naszej pamięci, czym dworzec był dla nas. Chcieliśmy poznać spojrzenie łodzian (i nie tylko) na miejsce, gdzie zacznie się budowa Nowego Centrum Łodzi, czyli na budynek i okolice dworca Łódź Fabryczna. Wyszliśmy z założenia, że najlepszym sposobem, by uwiecznić nasze uczucia są fotografie. Oglądając na co dzień stare zdjęcia wierzymy, że w jakiś niejasny sposób, patrząc na nie, dowiemy się czegoś o sobie. Chcemy by to samo można było zrobić za kilkadziesiąt lat z budynkiem dworca. W świecie ludzi zdarza się, że gdy kogoś brakuje, zaczynamy dostrzegać na jego fotografiach wszystkie dotąd niewidoczne szczegóły. Z pomocą uczestników konkursu chcieliśmy sprawdzić, czy budynki dzielą z nami ten sam los. Zmagania konkursowe zaowocowały niezwykłym zapisem ostatniego roku przed rozpoczęciem operacji na otwartym mieście.

W konkursie brały udział wszystkie zdjęcia zgłoszone przez uczestników, zarówno w pierwszym jak i w drugim etapie. Fotografie oceniali internauci. Na autorów najlepszych zdjęć czekały atrakcyjne nagrody - aparat fotograficzny za zajęcie pierwszego miejsca oraz trzy pary jeansów EC1 (miejsce II, III i IV).

Miło nam zakomunikować, że nagrody powędrują do:

Miejsce I: Rafał Woźniak – zdjęcie „Ekipa” (nagroda: aparat fotograficzny)
Miejsce II: Rafał Woźniak – zdjęcie „Krzyż” (nagroda: jeasny EC1)
Miejsce III: Małgorzata Cyrańska – zdjęcie „Łódzkie wąsy pekape” (nagroda: jeansy EC1)
Miejsce IV: Beata Pierzyńska – zdjęcie „Red Line” (nagroda: jeasny EC1)

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!