*/ ?>
KOLEJOWY.
  • Polish (Poland)
  • English (United Kingdom)
Jeansy EC1 budują kulturę

Pierwszej operacji na otwartym mieście towarzyszą pierwsze spodnie, które budują kulturę.

Ekologiczne w 100 %. Jeansy z biobawełny, farbowane naturalnym indygo z Indii, a nie chemicznym substytutem.

Człowiek witruwiański Leonarda da Vinci ma na sobie jeansy EC1 Jeansy to najbardziej uniwersalny, kultowy ubiór, rozpowszechniony na wszystkich kontynentach, wszechobecny strój, który pozostaje symbolem swobody, niezależności, siły indywidualizmu.

Opakowanie: sześcian z kominem, jednoczesne nawiązanie do łódzkiej architektury fabrycznej i do koła wpisanego w kwadrat na rysunku Leonarda.  Figury geometryczne w prosty sposób wyrażają ideę budowania, pragnienie tworzenia doskonałych obiektów.

Spodnie są oznakowane, każda para to unikat z numerem identyfikacyjnym nad kolanem, od 4444444 do 1. Jeansy wymyślone jako rodzaj papieru wartościowego potwierdzającego zaangażowanie w budowanie Nowego Centrum Łodzi.

     

Legenda Dzikiego Zachodu – spodnie uosabiające wolność i luz – ma źródło w Łodzi, tej dawnej, której potęga opierała się na tkaniu i szyciu. Klasyczny krój jeansów plus pięć kieszeni wymyślił Bernard Lichtenstein, emigrant z Łodzi, za Oceanem znany jako Rodeo Ben. Blisko współpracował z kowbojami. Dla firmy Blue Bell w 1947 r. zaprojektował model Wrangler 13MWZ – tak narodziła się legenda Wranglera.

Kieszeniówka jeansów EC1 jest drukowana w czerwone cegły, charakterystyczne dla zabytkowych dzisiaj budynków pofabrycznych Łodzi.

To pierwsze spodnie, które wzięły się za Ciebie do roboty. Pracy przy budowie Nowego Centrum Łodzi jest bardzo dużo, więc to spodnie robocze. Wystarczy, że je założysz i już budujesz kulturę.EC1 Jeansy dostępne w galerii Atlas Sztuki, Łódź, ulica Piotrkowska 114/116.
Galeria czynna: od wtorku do piątku 16.00-20.00, w sobotę i w niedzielę 11.00-17.00

Podziel się
 


EC1 DZIENNIK KOLEJOWY

KWIECIEŃ-MAJ 2010
NUMER 211LISTOPAD-GRUDZIEŃ 2009
NUMER 291